Náhradní čepele

SLICE keramické čepele jsou vyrobeny ze 100% oxidu zirkoničitého, což je moderní keramický materiál, který kombinuje řadu užitečných funkcí, které ho odlišují od typických ocelových čepelí. Oxid zirkoničitý je nejiskřivý, nevodivý, nemagnetický, chemicky inertní, nekoroduje a nepotřebuje mazat olejem. SLICE čepele jsou odolné od – 40 do +1600 °C, a proto jsou také ideální pro sterilizaci a práce v laboratořích.

Další definující vlastností oxidu zirkoničitého je jeho tvrdost. Podle Mohsovy stupnice tvrdosti měří 8,2 ve srovnání s 4,5 pro ocel. Tato vlastnost je využita k vytvoření čepelí a nástrojů, které zůstávají ostré 11 krát déle než ocel.

Výrobci ocelových čepelí agresivně zaostřují hrany více než je potřeba k řezání, aby se kompenzovalo rychlejší otupení měkčího kovu. Přirozená retence oxidu zirkoničitého umožňuje propracované broušení čepelí SLICE tak, aby byli bezpečnější na dotek při zachování jejich řezného výkonu. Je však důležité říci, že bezpečnostní Finger-friendly hrana je pro SLICE čepele jedinečná a nenajdete ji u jiných keramických čepelí. Delší životnost čepelí také snižuje potenciálně nebezpečnou manipulaci s čepelemi při jejich výměně. Díky své bezpečnější hraně nepotřebují recyklovatelné čepele Slice speciální boxy na odstraňování ostrých předmětů.

Produkty SLICE nakupujte přes e-shop na adrese https://www.sliceproducts.com/en-cz.

Pro odbornou konzultaci a prezentaci jednotlivých výrobků nám pište na info@greenspot.cz.