Magnetické rohože

Základní a nejdůležitější vlastností magnetické rohože je zabránění průniku kovových nečistot do jiných prostor, kde musí být zachována přísná pravidla čistoty a hygieny. Kov se v různých formách dostává na povrch šatů, podrážky a povrch bot. Právě boty jsou největším znečišťovatelem prostor, protože na sebe tlakem a přilnavostí váží malé kovové částice.

Magnetická rohož dokáže zabránit kovovému znečišťování. Skládá se ze dvou částí. Dolní část je osazena silnými neodymovými magnety, které přitahují všechny kovové úlomky a fragmenty. Při čištění a dokonce i při průchodu přes magnetickou rohož přitáhnou silné magnety jakoukoliv kovovou nečistotu. Odnímatelná svrchní část rohože se pak snadno vyčistí, aniž by na ní zůstávaly přichycené zbytky kovů, vzhledem k tomu, že je vyrobena z gumy.

Magnetické rohože a magnetické zóny se využívají v náročných provozech, kde je třeba oddělit například potravinovou oblast od obráběcí. Tedy dílnu s nářadím, garáž a řeznický provoz. Magnetické rohože mají různé stupně síly a přilnavosti. Podle potřeby se mohou různě využívat a kombinovat při vstupu do oddělených provozních zón.

Rohoží a jejich využití si málokdy všimneme, přestože jsou v některých prostorech nezbytné. Moderní magnetické rohože nebo zóny zachycují mnohem větší množství nečistot a přispívají tak k větší kvalitě výrobků a snadnějšímu úklidu průmyslových prostor.

Ideální variantou magnetické rohože je silná, delší rohož, která pokrývá větší prostor před vstupem do objektu. Šetří tak peníze a nutí pracovníky k samovolnému čištění. Přitom nevyužívá jen tření, ale také magnetické vlastnosti neodymových částic umístěných na spodní části rohože.